Blog Tommyho Povajeana

Diár SELFMANAGER 2017: Ako pracovať s obrazom snov aby sa stal skutočnosťou

Väčšinou úžasne preceňujeme čoho sme schopní dosiahnúť za rok, ale podceňujeme kam sa môžeme dopracovať za 5 rokov.

Týmto výrokom začína dvojstrana „Obraz snov“, ktorá je jednou z hlavných funkcií diára Selfmanager 2017.

Obraz snov by sme mohli inak nazvať nástenkov vízie, ktorú propraguje mnoho motivačných školiteľov a seminárov. Táto funkcia slúži ako inkubátor našich snov nažive. Ako zdroj pozitívnej energie, nekonečnej inteligencie, inšpirácie a vnútornej sily. Mať však obrázky, sny, fotky nestačí. A ako sa naučiť so svojimi snami, emóciami a silou pracovať ? O tom si povieme v tomto článku, ktorý si myslím, že stojí za investovanie 10 minút. Kto je však netrpezlivý, úplne dole nájde jeho vyvrcholenie. Avšak 1500 slov k nemu pravdepodobne nebolo pre nič za nič.

Dlhodobá práca poháňaná emóciami. Ako na to ?

Na začiatok si povedzme rozdiel medzi OBRAZOM SNOV a 101 CIEĽMI na ďalšej stránke diáru a ďalšou funkciou. Obraz snov je predstava o našom ideálnom živote. Zoznam 101 cieľov nie len o vysnívanom živote, ale o potrebných krokoch k tomu aby sme sa dostali z bodu A (gauč) do bodu B (Kriváň). Pri zamyslení sa, zistíme, že pri dosiahnutí tohto cieľa, potrebujeme rozplánovať niekoľko desiatok krokov. A v tomto nám 101 cieľov bohate pomôže. Vráťme sa však k obrazu snov.

Osobne napr. ja mám momentálne 26 rokov a predstava budúcnosti, ktorá ma aktuálne najviac priťahuje a nad ktorou najviac premýšľam je obdobie okolo založenia rodiny, čo môže byť v priebehu do 6 rokov. Čiže mojim aktuálnym vysnívaným životom je mať vlastné bývanie najlepšie v Banskej Bystrici, úžasnú ženu pri ktorej sa budem prebúdzať a zaspávať a niekde poblíž bude čakať nový prírastok do rodiny, ktorý budeme spoločne s láskou vychovávať.

V tomto sne je taktiež pre mňa veľmi dôležité aby som bol v štádiu fungujúceho a prosperujúceho podnikania, aby som mal okolo seba dostatok skvelých priateľov, aby ma práca bavila aj naďalej tak ako doteraz a aby mala prínos pre všetkých, ktorým z nejakého dôvodu pomáha zlepšovať svoj život. Či už ide o poradenstvo, vzdelávanie alebo trénovanie.

Ďalej by som chcel v tomto bývaní mať také podmienky aby som tam bol šťastný ja, partnerka aj bábo, možno aj dáky psík. To čo ja potrebujem k naplnenému životu sú dva bicykle, kruhy, rôzne pomôcky ako dream ring machine, roller, variácie hrázd, bradlá, inverzná lavička, možno jakuzza a teda rozrastajúci sa pomaly súkromný priestor na trénovanie (záhrada, podzemie, chodba…).

Chcel by som byť finančne aj časovo na tom tak, že si budem môcť dni slobodne organizovať a niekoľko krát v roku podľa okolností a potreby vycestovať sám či s rodinou na letnú/ zimnú dovolenku, camp, lyžovačku.

CIELE MUSIA BYŤ REÁLNE PRE NÁŠ AKTUÁLNY STAV A NADOBUDNUTÉ (AJ POTENCIÁLNE) SCHOPNOSTI

Ako vidíte definoval som si skutočne to pre mňa najdôležitejšie. Keď sa pozriem do diáru a ponorím do vizualizácie, skutočne sa mi začnú rozťahovať kútiky a prichádzať pocity radosti. Ďaleko dôležitejšie ako mať drahý dom alebo auto je úžitok z ne/ materiálnych vecí pre mňa a rodinu z toho. Dôležité je nezadlžiť sainvestovať peniaze tak aby to nebolo na úkor niečoho iného dôležitého. Treba si uvedomiť, že častokrát

peniaze sú výmenou za náš životný čas. Auto a hypotéku na byt, ktoré hneď nepotrebujeme vymieňame za 20 rokov nášho života.

Pri tom by úplne stačilo porozmýšľať koľko peňazí mám, čo s nimi viem spraviť, kde viem prechodne bývať, aké zmeny viem urobiť (zmena práce, presťahovanie, podnikanie, vzdelávanie, pýtanie sa na rady od ľudí, ktorí to už dokázali pred nami s holým zadkom…) Ak nevymieňam svoj čas za peniaze, ale mám pravidelný, pasívny či dokonca exponenciálny príjem tak táto otázka peňazí prestáva byť urgentná, pretože peniaze začali zarábať peniaze. Takže nerobím na seba finančný tlak napr. miesto auta za 20 000€ nemusím mať 130 tis. auto. Miesto bytu za 60 000€ nepotrebujem 300 000€ dom vyražajúci dych zvonka.

AKO VYZERÁ IDEÁLNY DEŇ ? 

Kľúčové je predstaviť si svoj vysnívanýreálne uveriteľný deň od zobudenia až zaspatie. Ako zistíme či sme si to predstavili dobre ? Tak, že sa na to tešíme a nevzbudzuje to v nás pocit pochybností. A prečo od zobudenia až po zaspatie ? Pretože naplnený deň nás robí šťastnými. Deň má 24 hodín. Ideálna predstava života spočíva v schopnosti predstaviť si svoj deň hodinu za hodinou (v tom čo robíme, s kým sme, ako sa cítime, čo máme, komu dokážeme pomôcť…). Vila a Ferrari nám prinesú pár zábleskov šťastia resp. vzrušenia, ale potom príde prázdno. Nie je dôležité to ČO MÁME, ale to čo (radi) ROBÍME. A o tom je 101 CIEĽOV na ďalšej stránke diára rozdelených v 3 stĺpcoch. Ale o tom nabudúce…

Prezradím ten najdôležitejší stĺpec sa volá AKÝ CHCEM BYŤ, AKÝ SOM ČLOVEK a ČO VIEM.

Možno niekto túži po luxuse, garáži plnom áut, a ženskej rozkoši každú noc s iným menom resp. vôňou lebo častokrát k menu sa ani nedostane. Dôležité je, že každý si potrebuje ujasniť svoje hodnoty = bohatstva. A následne hľadať k nim cestu. Vytvoriť pomyseľné piliére života.

PREČO JE TO DÔLEŽITÉ  A PREČO V ŽIVOTE PADÁME NA DNO ?

O prírode sa hovorí, že je krutá. Pozrime sa na to, či však nie je spravodlivá. Jeden z hlavných prírodných zákonov znie:

Čo si nevážime, o to prídeme.

Nevážime si zdravie, prídeme o neho. Nevážime si priateľov, stratíme ich. Nevážime si lásku a dôveru, opustí nás.

Život je najlepší učiteľ. Tvrdými lekciami = skúsenosťami nás učí vážiť si čo máme, ešte kým to máme, nie až keď to stratíme. Preto až pády na dno, učia ľudí, začať u svojich priorít. U zdravia, lásky, ľudí. 

V živote väčšinou padáme na dno práve preto aby sme tam našli (uvedomili si) skutočné hodnoty.

Strácame zdravie ? Na dne objavíme, čo už nikdy nechceme opakovať, zažiť a začneme si dávať väčší pozor.

Cítime sa prázdni a každý deň vstávame s depresiou ? Potom si od života tvrdé lekcie doslova pýtame. Chorá myseľ nemôže fungovať v zdravom tele. Ochorieme a potom zistíme, že to kvôli čomu sme sa stresovali nebolo dôležité. A tak často sa prejaví nejakým telesným signálom. Život nám nechce zle, ale niekedy potrebuje s nami zatriasť aby sme sa prebrali. Bolesť je najúčinnejší spôsob, aby človek ocenil ako mu je dobre.

Bezhlavo sa zadlžujeme a míňame peniaze? Na dne zistíme ako málo potrebujeme k prežitiu. Väčšinou je to jedlo, pitie, nejaké šaty a strecha nad hlavou.

Nestaráme sa o vzťah s partnerom, chodíme do práce keď ešte deti spia a prichádzame, keď už spia ? Na dne zistíme, že ten dom bez rodiny alebo zbytočne veľký byt, kde sme sa snažili nahromadiť bohatstvo nám pripadá aký si chladný.

A preto definovanie pravých hodnôt čaká každého, kto si chce život vytvárať a nebyť obeťou vonkajších okolností. Mnoho ľudí je úspešných v nejakej oblasti, ale inde zlyháva na plnej čiare.

Čo je úspech ?

Pre každého niečo iné. Mnoho ľudí to ešte nemá v sebe vyriešené. A je to prirodzené. Súvisí to s našimi prežitými skúsenosťami (bolesti, úspechy, neúspechy), vekom, potrebami, okolím, ľuďmi, prahom bolesti, našimi génmi…

Pre mňa

Je úspech prekonávanie samého seba. Vyrovnávanie sa so svojimi strachmi, pochybnosťami, negatívnymi emóciami a realizovanie svojich cieľov, túžob, posúvanie sa. Som šťastný keď ráno vstávam, večer zaspávam a pomedzi to som si robil čo som chcel a čo ma bavilo. Mať vo svojom okolí podporujúcich ľudí, od ktorých sa inšpirujem alebo ktorým môžem pomáhať je pre mňa jedným z úspechu a naplnením zároveň.

Na záver rada od môjho finančného mentora.

Snívaj vo veľkom, napíš si svoje ciele, potom ich prenásob 10timi a keď budeš dobrý možno sa priblížiš k polovici.

Ako postupovať pri tvorení svojho obrazu snov – puzzla života

Priznám sa asi týždeň som googlil, hľadal na FB a disku obrázky, ktoré by najlepšie vystihovali moju predstavu. Nechcel som to podceniť, vedel som, že pri pohľade na nich sa vo mne musia vzbudiť POZITÍVNE EMÓCIE a že tam musí byť VŠETKO.

Rovnica je jasná. Mám živý sen pred očami, ktorý je reálny a už teraz sa teším na to. Sociálne štatistiky a výskumy ľudskej psychológie hovoria jasne, dostatočne dlho zameraná myseľ na svoj cieľ, ho dokáže zrealizovať. Vidíme to všade okolo nás (technológia, umenie, knihy, hudba, ale aj bežné predmety…). Jedného dňa sa vždy niekto rozhodol vytvoriť niečo čo mu chýbalo.

Osobne som si zadefinoval svoje hodnoty čo sú: Zdravie (výživa, pohyb, spánok, stres manažment, prevencia), blízki ľudia (rodina, priatelia, ale aj slabší, chorí, či ľudia, ktorí potrebujú pomoc) a naplnený život (dobré pocity, záujmy, to čo ma napĺňa a baví)

Potom som si zadefinoval viac kategórií po ktorých túžim alebo ktoré si vážim a na ktorých chcem pracovať. A položil kľučové otázky, ktoré ma majú naviesť.

1# Duchovné a osobnostné ciele:

Komu môžem pomôcť a akým spôsobom ? Som človekom, ktorého by som rád stretol ? Robím druhým to, čo by som ne/chcel aby robili mne ? Čo si o mne myslia druhí ? 

Pernamentná vďačnosť,

Bezpodmienečná láska

Snaha a ochota pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú (slabší, chorí, zranení, pod mojim levelom poznania…).

2# Vzťahy:

S kým chcem tráviť čas ? Koho spoločnosť mi robí dobre ? 

Krásna, starostlivá žena s podobnými záujmamy.

Láskyplná výchova detí

Trávenie času s priateľmi, rodinou a ľuďmi, ktorí ma podporujú, motivujú, inšpirujú.

Stretávať sa s úspešnejšími a lepšími ľuďmi ako som sám.

Sexuálne vyžitie.

3# Zdravie:

Čo musím urobiť pre to aby som si udržal zdravie ? Potrebujem si urobiť nejaké vyšetrenia aby som sa upokojil/ vylúčil pochybnosti ? 

Kupovať len prirodzené potraviny kvalitných rastlinných a živočíšnych zdrojov.

Neprejédať sa. Jesť podľa hladu a sýtosti.

Venovať sa veľa a často obľúbenej forme pohybu a tréningu, ktorý potrebuje moje telo (sila, beh, chôdza. plávanie…).

Veľa spať.

Preventívne sa vyhýbať liekom, kozmetike, elektrosmogu, znečistenému prostrediu…

Starať sa o svoje psychické zdravie a pocity. Robiť čo ma baví a eliminovať všetko čo mi nerobí dobre.

Vzdelávať sa z hodnoverných materiálov (medicína založená na dôkazoch), od ľudí, ktorí majú výsledky , odbornosť a ľudskosť. Dnes pomerne jednoduché (na začiatku samozrejme nie).

4# Energia, čas, emócie, zážitky.

Dobré pocity súvisia so zdravým. Dobré pocity ma liečia. Všetko je prepojené a psychosomatika a placebo/ nocebo efekty sú známymi a rešpektovanými javmi v medicíne. Avšak ťažko sa dokazujú. Preto je také dôležité sebapoznávanie, pretože štatistiky založené na populácií a priemeroch rôznych ľudí je len ťažko použiteľné v mnohých špecifických individuálnych prípadoch.

Ako chcem tráviť čas a s kým ? Aké aktivity ma napĺňajú ? Ktoré chcem denodenne robiť do konca života ?

Behanie, silová gymnastika, futsal, turistika, tanec. Ciele a predstavy by mali byť konkrétne, mňa momentálne najviac poháňa túžba ovládať svoje telo na najvyššej úrovni silovej gymnastiky (rozpor, maltese, reverse muschle up, planche, front/back lever, špicár a iné plynulé zmeny polôh). Chcel by som sa naučiť salsu a bachatu na pokročilej úrovni.

Vzdelávanie.

Obklopovanie sa podporujúcimi ľuďmi a veľkými myšlienkami.

Záujmy, vedomé podnikanie, poslanie, plánovanie a organizácia času.

Cestovanie podľa aktuálnych potrieb, túžob, zvedavosti a situácie.

Efektívny systém v riadení aktivity, práce, tvorenia úžitku, oddych a regenerácie.

5# Materiálne ciele:

Po akých materiálnych statkoch skutočne túžim ? Čo som za ne naozaj ochotný vymeniť ? Ako zvýšim svoju hodnotu, autoritu a odbornosť v danej oblasti ? Aké schopnosti, zručnosti, vlastnosti, informácie a vedomosti potrebujem získať na ich dosiahnutie ? V akých časových intervaloch ich chcem získať ? Ktoré z nich budem využívať denne, ktoré sezónne, ktoré výnimočne ?

Uživiť a zabezpečiť rodinku.

Pasívny príjem a finančná sloboda – nerozmýšľať kde zobrať peniaze a svoj čas tráviť veľmi zmysluplne a naplnene.

Dom v Banskej Bystrici. Podzemný osobný gym. Prepojenú terasu so spálňou s dream ring machine a výhľadom.

Chata v horách.

Letné sídlo.

Cestovanie podľa potreby.

2 – 3 x ročne cestovať k moru, do hôr alebo za hranice.

To najdôležitejšie

Každý deň (ráno, večer alebo kedykoľvek počas dňa, keď človek stráca zmysel, energiu, chuť…) si obraz snov prezerať a kŕmiť ním svoju myseľ (pozornosť). Len tak sa dá vytvoriť zvyk. Tých pár minút, či dokonca sekúnd je smiešna daň za to, čo musíme zaplatiť pre to, čo nám to môže priniesť.

Je ľahké byť pozitívnym, keď sa darí, ale skutočnou silou je poznať sa natoľko aby sme to zvládli, uvoľnili sa, našli rýchle riešenie, keď sa cítime zle.

Vhodne vytvorený obraz snov by nám potrebnú silu, zmysel mal dodať. To nás nakopne k správnym činom, ktoré prinesú výsledky. Bez vloženia úsilia (energie – do premýšľania, vizualizovania, fantazírovania, štúdia, komunikácie…), nemôžeme očakávať, že sa nejaké výsledky (energia – v podobe nápadu, inšpirácie, spolupráce… ) vrátia späť.

Nemôžeme vyriešiť problémy s rovnakým spôsobom myslenia, aký sme použili, keď sme ich vytvorili“. Albert Einstein

Toto bol teda len článok a návod ako si nakresliť, vytvoriť, vylepiť Obraz Snov. Ak vám to dalo zmysel, diár SelfManager 2017kniha Puzzle Života sú nabrúseným nástrojom s manuálom Ako si vytvoriť pevné základy v najdôležitejších oblastiach svojho života a ako na sebe pracovať. Nemôžem vám sľúbiť zázraky. Môžem vám však ukázať svoju cestu a povedať čo mi fungovalo a čo nie. V prípade, že chcete využiť ešte viac ako 8 mesiacov v roku 2017 a vydať sa novou cestou resp. zistiť aký systém sa za tie roky overil mne, posledné kusy diáru si môžete objednať alebo kúpiť v niektorom zo slovenských kníhkupectiev (Martinus, Pantha Rei, Gorila). Všetky odkazy nájdete dole na tejto stránke www.diar.tommypovajean.com

Tommy Povajean

Autor knihy Puzzle Života, diára SelfManager 2017, silovo – nápravný tréner, športovec, odborník na výživu a preventívnu životosprávu.

Ako “manažér zdravia” pomáham ľuďom s optimalizáciou životosprávy – pohyb, výživa, spánok, nastavenie mysle, vzťahy, prevencia, príroda, sebarozvoj, ktoré vedú k napĺňaniu ich života a cieľom.

Prirodzená strava a manažment stresu sú pravdepodobne najkľúčovejšími faktormi k podpore samoliečebných mechanizmov organizmu.

Preto som napísal knihu Puzzle Života, ktorá je základným manuálom a odporúčam ju všetkým svojim súčasným aj budúcim klientom.

Vykonaním tohto samoštúdia urobíme prvý krok k mentalite úspechu a vykročeniu na svoju novú cestu. Môžete tak ušetriť mnoho peňazí a najmä svojho životného času. Ovládni svoje telo, nastav myseľ. Staň sa lepším človekom a lepším partnerom pre druhého – je podtitul tejto publikácie.

Pridať komentár

Získaj sprievodcu ne/prirodzenými potravinami úplne ZADARMO!

Stiahni si na svoj email Návod ako si zostaviť personalizovaný jedálniček

Sleduj ma na Instagrame

Chcete sa čokoľvek spýtať?

Tommy Povajean

Autor knihy Puzzle Života, silovo – nápravný tréner, odborník na výživu a preventívnu životosprávu. Ako “manažér zdravia” pomáham ľuďom s optimalizáciou životosprávy – pohyb, výživa, spánok, nastavenie mysle, vzťahy, prevencia, príroda, sebarozvoj, ktoré vedú k napĺňaniu ich života a cieľom.

Sleduj ma na Instagrame